Hongera Herieth Paul kwa Kuchaguliwa kwenye Victoria Secret show 2017 for second time

We are proud sababu anawakilisha Tanzania,our very own model Herieth Paul

Ni mmoja kati ya models 50 nafikiri ambao wamechaguliwa kua katika Victoria Secret Show mwaka hii 2017 ,hii ni dream come true kwa models wengi.

Mwaka huu itakua ni mara ya pili mwaka jana she was a newbie kama wanavyowaita wenyewe.

Major congrats kwako Herieth make us proud again

on her insta page she wrote

VS FASHION SHOW 2017, here I come! ?? It is my pleasure to announce that I will be walking in the Victoria’s Secret Fashion Show for the second time. THANK YOU to @victoriassecret
@ed_razek @monica.mitro@johndavidpfeiffer
@10magazine @womenmanagementny#teamheriethpaul, my family and friends for all your support. I will give my best on the runway and make sure to represent all the girls out there with dreams bigger than themselves. May this announcement bring hope and determination to anyone who reads it.
ISSA SHUTDOWN #VSFS2017 !!

Related Posts

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.